Rock and Roll Hall Of Fame 2020: Whitney Houston i Notorious B.I.G. wśród wybranych

0

Przyznaję, Rock and Roll Hall Of Fame przestała mnie interesować dawno temu, głównie z uwagi na to, że stanowi raczej symboliczne wyróżnienie niż ocenę realnego wkładu w branżę, przynajmniej w niektórych przypadkach. Ale kiedy do Rock And Roll Hall Of Fame trafia Whitney Houston (z całym, ogromnym szacunkiem do jej talentu!) zamiast Chrisa Cornella czy Lemmy’ego, to nie można tego zgrzytającego faktu pominąć.

 

Wprowadzeni do „Rock and Rollowej Hali Sław”

Wśród tegorocznych gwiazd znaleźli się: Whitney Houston, Notorious B.I.G., Depeche Mode, Doobie Brothers, Nine Inch Nails i T-Rex. I nic nie zmąciłoby mojej uwagi w tych jakże zaszczytnych nominacjach gdyby nie fakt, że wśród kandydatów znaleźli się tak ważni dla rocka muzycy jak zespoły Soundgarden czy Motorhead, a także Thin Lizzy i Judas Priest. Te ostatnie to zespoły, których wpływ na muzykę rockową jest nie do przecenienia. Mimo to nie znalazło się dla nich miejsce u boku takich gwiazd jak ACDC czy Guns’n’Roses.

 

Komentarze internautów

Na te nie trzeba było długo czekać.

Jak wytłumaczę to swoim dzieciom? – pisze jeden z fanów Judas Priest. To totalnie nie ma sensu. Jak to Whitney Houston przed Motorhead w Rock and Roll Hall Of Fame? – czytamy.

 

Sytuacja nie przypadła do gustu również samym zainteresowanym. W odpowiedzi na ogłoszone gwiazdy Richie Faulkner napisał na Twitterze:

Jeśli chcecie nazywać to „rock’n’rollową” halą sław, to zacznijcie od rocka. Od tych wszystkich naszych braci i sióstr, którzy rozwinęli ten gatunek. Po 50 latach życia w trasie to fani są dla nas najważniejszym, co zyskaliśmy. Te nominacje to totalny żart.

Uroczysta ceremonia odbędzie się 2 maja i będzie transmitowana na żywo przez HBO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here