Koronawirus: Jak możesz pomóc teraz przetrwać ulubionym artystom?

0

Koronawirus odmieniany jest teraz przez wszystkie przypadki i dyskutowany w każdym możliwym aspekcie. Nie da się ukryć, że epidemia dla branży rozrywkowej jest gigantycznym ciosem. Coachella została przełożona, Broadway przechodzi trudne chwile. Ale my nie musimy być w tej kwestii bezczynni – to czas, kiedy możemy ( i powinniśmy!) wspierać także artystów. Sprawdź, jak możesz okazać swoim idolom miłość w czasach zarazy.

Kupuj merchandise i pakiety VIP

Zazwyczaj jest tak: idziesz na koncert z planem zakupu nowej koszulki, po czym stwierdzasz, że jest za droga, więc jej równowartość wydajesz na piwko i chipsy. A merch to ważne źródło dochodu dla wielu kapel. Dziś oznacza to z resztą coś więcej niż t-shirty. Kupić można gadżety związane z ulubionymi muzykami – od memorabiliów koncertowych aż po opcje meet & greet (które akurat w tym czasie będą niemożliwe do zrealizowania, ale nadal są postrzegane jako nowość i kontrast wobec czasów, w których godzinami stało się pod busem, by zobaczyć z bliska idola).

Zaglądaj na Bandcamp

To platforma muzyczna, dzięki której w bezpośredni sposób wspierasz artystę. Jeśli ten chce sprzedać swoją muzykę, zamieszcza na stronie albumy lub utwory. Można je odsłuchać za darmo, a artysta decyduje, czy za ich pobranie należy zapłacić, czy nie. Platforma chwali się, że tylko w przeciągu ostatniego miesiąca fani dokonali zakupów na ponad 9 milionów dolarów!

Sprawdź THEMUBA

THEMUBA to projekt Borysa Szyca, dzięki któremu spektakle teatralne można oglądać na żywo w internecie. Wystarczy się zarejestrować na dedykowanej projektowi platformie, a ceny biletów zaczynają się już od 20 złotych.

Bądź aktywny w social mediach

Może okazać się, że Twój profil ma lepszy zasięg niż Twojego idola. Niestety, żyjemy w czasach, w których nie zawsze to, co zasługuje na uwagę, tę uwagę dostaje. Ale Ty możesz to zmienić: obserwuj profil artysty, którego cenisz, promuj go u siebie, bądź aktywny na jego stronie.

 

Zaplanuj przyszłe miesiące

Choć nie wiemy jeszcze, jak długo potrwa pandemia, jedno jest pewne – gdy się skończy, zespoły znów ruszą w trasy koncertowe. I wtedy wsparcie będzie im potrzebne bardziej niż kiedykolwiek, zwłaszcza w przypadku tych mniejszych bandów, które nie mogą cieszyć się statusem supergwiazd. To samo tyczy się z resztą aktorów. Nie zapominaj o przełożonych imprezach, festiwalach i premierach i trzymaj dla nich miejsce w swoim kalendarzu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here